Vacature: Projectmedewerker Promotie 'Comenius in Naarden'
Houd jij van erfgoed en geschiedenis? Ben je een echte verbinder? Weet jij hoe je ons erfgoedverhaal aan een divers publiek vertelt online en offline?
Dan zoekt het Comenius Museum jou!
Wie zijn wij?
Het Comenius Museum is een klein en uniek museum gewijd aan de Tsjechische denker Jan Amos Comenius (1592-1670). Deze pedagoog en voorvechter voor de vrede vluchtte voor godsdienstvervolging naar de Nederlanden en is in de vesting Naarden begraven. Sinds 1992 is het Comenius Museum gehuisvest naast het mausoleum. Het museum is internationaal bekend en trekt bezoekers uit vele verschillende landen. Het museum houdt Comenius’ culturele erfenis levend en wil een zo groot mogelijk publiek bereiken, op eigentijdse en toegankelijke wijze.
Wat doen wij?
Het Comenius Museum draagt zijn missie uit door allerlei publieksactiviteiten, voor jong en oud, regionaal tot internationaal; Comeniusdag, schoolbezoeken, rondleidingen en lezingen zijn een greep uit het aanbod. Ieder jaar organiseert het Comenius Museum een grote wisseltentoonstelling. De volgende opent op 28 oktober. Comenius in Naarden. De mensen en de monumenten vertelt het verhaal van hoe het Comeniuserfgoed al sinds 1892 door allerlei – lokale – enthousiastelingen in stand wordt gehouden.
Wie zoeken wij?
Voor de promotie en pr van dit evenement en de reguliere promotie zoekt het Comenius Museum per 1 mei 2026 een Projectmedewerker Promotie; ca 32 uur per maand, tot aan de opening van de tentoonstelling Comenius in Naarden.
Wat ga je doen?
Als zelfstandig professional voer je binnen het project Comenius in Naarden de promotie en pr voor onze verschillende doelgroepen uit. Je maakt een plan voor een passende aanpak en campagne en voert deze uit, in afstemming met je museumcollega’s, waarbij je een mix inzet van online en offline middelen (zoals website, nieuwsbrieven, mailings, pers en advertenties). Je creëert pakkende content, houdt onze communicatiekanalen actueel en onderhoudt relevante (PR-)contacten.
Profiel
Het Comenius Museum is op zoek naar een enthousiast persoon, naar iemand met affiniteit met het museum, met Comenius en met onze doelstellingen, die ervaring in communicatie en (digitale) publiciteit heeft, bij voorkeur in de erfgoedsector; die zelfstandig kan werken, vaardig is met de pen en gevoel heeft voor beeldtaal, en die een positieve bijdrage levert aan ons kleine team.
Uitgebreide werkzaamheden
Voor gemiddeld 8 uur in de week, thuis en op locatie in te vullen.
- Comenius in Naarden. De mensen en de monumenten: promotiecampagne, in overleg met alle betrokken partijen; opening (28 oktober) & nevenprogrammering mee ontwikkelen.
- Content creëren voor de verschillende museumkanalen (website, mailings, nieuwsbrieven, persberichten, advertenties etc.), mix van online en offline tools;
- Nauwe samenwerking en afstemming met directeur en de betreffende vrijwilligers in de werkgroepen Tentoonstelling & Promotie;
- Projectinstructie van vrijwilligers indien nodig
Je werkplek
Je werkt samen met een klein, hecht team van directeur Eva Moraal en vrijwilligers op een unieke locatie in ons museum in de historische vesting Naarden. Het Comenius Museum zet je voor een korte periode gericht in en vraagt enige werkervaring in het veld. Wij volgen de Code Diversiteit en Inclusie en de Fair Practice Code.
Geïnteresseerd? Stuur je reactie vóór 22 april 2026 naar info@comeniusmuseum.nl t.a.v. Eva Moraal. Voor vragen mail of bel 035-6943045 (kantooruren), of 06-15863282.